Kūdikio ramaus miego paslaptys

Paskelbta darirdar 2022.08.17 0 Komentaras VAIKAI,

Jei mažylio miegas neramus, tikriausiai dar neišbandėte Munchkin migduko – nešiojamo Shhh... garso aparato!

 

 

Yra toks tėvelių posakis, kad labiausiai jie savo atžalą myli tuomet, kai ji miega. Tačiau, bent jau pirmuosius tris mėnesius, neverta tikėtis, kad vaikelis daug, ilgai ir ramiai miegos. Paprastai mažiausiųjų miegas būna negilus, jie dažnai ir netikėtai nubunda, taip neišsimiegodami patys ir neleisdami to padaryti savo tėveliams.

 

Geriausi tėvelių atradimai

 

Tikriausiai jau žinote, kad norėdami išvengti dažno kėlimosi naktį, prieš guldydami mažylį į lovą, turite jį pamaitinti, kambaryje vengti ryškios šviesos. Kas dar gali padėti?

 

Akių kontaktas

 

Migdant kūdikį jo reikėtų vengti. Anot kūdikių priežiūros specialistų, gilus mamos žvilgsnis vaikutį veikia tarsi puodelis kavos – yra ištirta, kad netgi jo širdelė ima plakti dažniau. Nenuostabu, kad tuomet kūdikis išsibudina.

 

Temperatūra

 

Ne paslaptis, kad suaugusieji geriau išsimiega vėsesniame kambaryje. Tai taip pat gerai veikia ir Jūsų mažylio miegą, todėl nepersistenkite su šildymu ar itin šiltais miego drabužėliais.

 

Šviesa

 

Tai vienas iš svarbiausių faktorių migdant mažylį. Kaip ir suaugusieji, taip ir mažieji turi savo paros ritmą. Todėl, vos namuose tampa tamsu, neskubėkite įjungti ryškių šviesų. Net jei dar neketinate migdyti vaikučio, būdamas jaukioje, blausesnėje šviesoje jis nurims, pasirengs nakties miegui. Kad paros miego ritmas sėkmingai nusistovėtų, dieną namuose turėtų būti šviesu.

 

Triukšmas

 

Netiesa, kad migdant kūdikį aplink turi tvyroti spengianti tyla. Vaikutis dar būdamas mamos pilve nuolat girdėdavo pačius įvairiausius garsus, todėl ir dabar jam daug labiau įprasta ir raminanti yra natūrali aplinka. Tokiai aplinkai sukurti puikiai tinka specialūs baltojo triukšmo prietaisai - migdukai arba paprasti buities daiktai, pavyzdžiui, įjungta indaplovė, skleidžianti monotonišką triukšmą.

 

Maitinimas

 

Artėjant vakarui ir pamažu ruošiantis nakties miegui, patariama mažinti intervalus tarp maitinimų. Pavyzdžiui, jei įprastai maitinate mažylį kas tris valandas, nuo 17 val. maitinkite jį kas dvi valandas. Taip kūdikis greičiau taps sotus, lengviau užmigs ir išmiegos ilgiau.

 

Kvėpavimas

 

Rami mama – ramus vaikas. Migdydami kūdikį ir kelias valandas prieš tai stenkitės išlaikyti ramybę, stebėkite savo kvėpavimą laikydami kūdikį ant rankų: ramus kvėpavimas kūdikiui siunčia signalą nurimti.

 

Geriausi prietaisai

 

Visas pastangas užtikrinti ramų ir ilgą kūdikio miegą galima papildyti įvairiais žaismingais ir praktiškais šiuolaikiškais prietaisais, kurie mažylį ramina specialiais garsais, šviesomis, medžiagomis.

 

Baltasis triukšmas

 

Baltojo triukšmo prietaisai – dūzgia kaip plaukų džiovintuvai. Taip yra todėl, kad baltasis triukšmas primena kūdikiams garsą, kurį jie girdėjo savo mamytės pilvelyje. Jis padeda jiems nurimti ir ramiai užmigti. Munchkin aparatas skleidžia 3 skirtingų tipų garsus – shhh garsą, širdies plakimo garsą ir baltąjį triukšmą. Šie garsai padeda geriau prisitaikyti prie kūdikio poreikių. Psichologo nuomone, idėja įrašyti baltąjį triukšmą iš tikrųjų yra puiki, nes svarbiausias dalykas, ko reikia naujagimiams ir kūdikiams, yra saugumas ir ramybė, o baltasis triukšmas padeda jiems ramiai užmigti.

 

„Wooshh TM“ yra kišeninio dydžio kūdikių raminimo įrenginys, padedantis mažyliams geriau miegoti namuose, lauke ir pan. Aštuoni aukštos kokybės raminantys garsai (vandens tekėjimas, stiprus lietus, širdies plakimas, garsas „ššš-ššš“, baltasis triukšmas, katės murkimas, lopšinė ir kosmoso garsas).

 

  • Aštuoni aukštos kokybės raminantys garsai (vandens tekėjimas, stiprus lietus, širdies plakimas, garsas „ššš-ššš“, baltasis triukšmas, katės murkimas, lopšinė ir kosmoso garsas).
  • Keturi garsumo lygiai.
  • Įkraunama USB jungtimi.
  • Visos nakties arba vienos valandos režimas.

Lengvai pritvirtinamas, tinka naudoti patalpose ir lauke (pvz., pritaisyti prie vežimėlio). Pastatykite, prisekite arba prisekite dirželiu vaikui nepasiekiamoje vietoje.

 

„Zed“ – tai vibruojantis įrenginys su apšvietimu, padedantis kūdikiams nusiraminti ir užmigti lovytėje. „Zed“ tinka naudoti visuose čiužiniuose ir lovytėse bei visų amžiaus grupių vaikams. Įrenginys yra skirtas kūdikiams, kurie negali užmigti savo lovytėje, bet užmiega važiuojančiame automobilyje. Imitatorius „Rockit Zed“ užmigdo jūsų kūdikį tarsi važiuotumėte automobiliu!

 

 

Apšvietimas

 

Ramiam mažylio miegui labai svarbus tinkamas apšvietimas.

LINDAM naktinę lemputę pelėdą galima naudoti nuo gimimo. Švieselė lengvai apšvies kambarį, matysite mažylį ir nepažadinsite šalia miegančio. Švieselė suteiks jaukumą, o vaikui padės lengviau užmigti. Vaikučiui einant naktį labai patogu pasiimti lemputę kartu ir pasišviesti.

 

Medinė sieninė lempa su atspaudu "Star", naktinė lemputė "Debesėlis", naktinė lemputė - projektorius "Raketa" ar naktinė lemputė - projektorius "Vienaragis" bus ne tik šviesos šaltinis, bet ir puikūs dekoro elementai kūdikio kambaryje.

 

 

Muzikiniai migdukai

 

Ežys Hugo yra geriausias kūdikio draugas nuo pat pirmųjų dienų. Jis ramina, yra ypač malonus liesti, o dėl natūralių spalvų idealiai derės bet kuriame interjere. Skleidžia magišką, įvairiaspalvę, pilną žvaigždžių aurą, padedančią Jūsų vaikui užmigti. Ežys Hugo užmigdys mažylį viena iš daugelio lopšinių. Vaikas užmezga su juo kontaktą įvairiais lygmenimis lavinant regėjimo, klausos ir lytėjimo pojūčius.

 

BBLUV Kube muzikinė naktinė lempa - migdukas - projektorius skleidžia švelnius muzikinius garsus bei šviesas. Garsų bei raminančių švieselių vaizdiniai ant lubų leis mažyliui (bei Jums) nurimti ir saldžiai keliauti į sapnų karalystę. Su garso aktyvinimo parinktimi Kübe gali automatiškai nuraminti kūdikį, kad jis vėl užmigtų dienos miegelio ar nakties miego metu. Šį išmanųjį įrenginį paprasta naudoti, nes yra įmontuotas laikmatis su automatiniu išsijungimu bei 15 muzikos/garso parinkčių.

 

 

Jei mažylio miegas neramus, siūlome išsirinkti Jums tinkamiausią migduką ar naktinę lempą ir mėgautis ramiu bei kokybišku kūdikio miegeliu!

Palikti komentarą