Gimdyvės krepšelis
Kyla klausimas ir svarstote, kokius daiktus pasiimti į gimdymo namus? Pasinaudokite paruoštuku, atsispausdinkite ir pasižymėkite, kas JUMS reikalinga!
DARIRDAR šeimoje auga du vaikučiai, todėl, turėdama patirties, noriu pasidalinti patarimais, kuo reikėtų iš anksto pasirūpinti laukiant svarbios dienos. Kad būtumėte pasiruošusi keliauti į ligoninę, likus maždaug mėnesiui iki gimdymo datos, susidėkite svarbiausius daiktus ir ramiai laukite kūdikėlio atėjimo.
Dokumentai:
- Nėščiosios kortelė.
- Asmens tapatybės kortelė arba pasas.
- Socialinio draudimo (Sodros) pažymėjimas.
- Gimdymo planas. Jei tokį turite, atsispausdinkite keletą kopijų ir pasižymėkite pagrindinius punktus.
- Piniginė. Gali ko nors pritrūkti, nes viską iš anksto numatyti yra sunku, tad galėsite įsigyti esant poreikiui.
- Jeigu turite - „Žalias lapas“ (speciali forma – sutikimas surinkti savo kūdikio virkštelės kraują, atlikti tyrimus ir saugoti kamieninių ląstelių audinių banke).
Drabužiai ir avalynė:
- Drabužių gimdymui. Gimdymui ligoninė paprastai duoda sterilius drabužius.
- Medvilninės ir tinklinės kelnaitės. Turėkite įprastas ir tinklines kelnaites. Pirmas 2-3 paras patogiausia dėvėti tinklines kelnaites, nes jos yra laidžios orui, todėl greitina gijimą, yra minkštos ir patogios. Prireiks 5 vnt. tinklinių kelnaičių. Pradžiai nusipirkite vienas, kad pavyktų tinkamai išsirinkti dydį. Įsidėkite bent du vienetus medvilninių kelnaičių.
- Korsetas po gimdymo. Ar nešiosite ar ne priklausys nuo jūsų. Po cezario pjūvio smagiau, kai pilvukas yra prilaikomas. Ginekologai iš karto po gimdymo nepataria nuolat nešioti korsetą, taigi naudokite korsetą vaikščiodamos namuose, ar eidamos su pasivaikščioti į lauką. Būtinai nusiimkite, kai ilsitės ar einate miegoti.
- Guminės šlepetės. Pravers einant į dušą.
- Kambarinės šlepetės.
- Chalatas.
- Liemenėlės maitinimui. Pradžioje pakaks 2 vnt. Patogiausa maitinimui naudoti užsegamas priekyje.
- Naktiniai marškiniai arba pižama. Rinkitės tai, kas jums yra patogiau. Rinkitės susegamus priekyje drabužius, kad būtų patogu maitinti krūtimi. Patogus ir lengvas priėjimas prie krūtinės labai palengvina mažylio žindymą ir suteikia papildomo komforto. Susegamų priekyje marškinėlių nereikia kelti nuo apačios iki viršaus ir atidengti kūną. Bus geriau, jeigu turėsite dvejus.
- Sportinis kostiumas. Rinkitės drabužius, kuriuos apsirengusios jaučiatės patogiau. Svarbiausia, kad sportinis kostiumas būtų su užtrauktuku priekyje.
- Kojinės (pagal sezoną). Įsidėkite storesnes ir plonesnes kojines. Paprastai gimdymo įstaigose būna šilta, tad vilnonių tikriausiai neprireiks. Vasarą kojinių gali visai neprireikti.
- Drabužiai grįžimui namo.
- Maišeliai susidėti nešvariems drabužiams.
Vaistai:
- Jūsų vartojami receptiniai arba gydytojo paskirti vaistai. Nepamirškite įspėti gydytojos ir akušerės dėl vartojamų vaistų ar turimų alergijų. Su savimi pasiimkite vaistus, kuriuos yra paskyręs gydytojas. Visus kitus vaistus, reikalingus gimdyvės priežiūrai, ligoninė duos.
- Tepalas speneliams. Yra moterų, kurioms spenelių tepalo neprireikia, tačiau yra didelė tikimybė, kad naujagimiui besimokinant žįsti speneliai taps jautrūs. Galite įsigyti kompresų speneliams arba spenelių kremą. Lansinoh HPA Lanolin kremas veiksmingai apmalšina, gydo ir apsaugo sausą, įtrūkusią odą, jame nėra jokių konservantų, priedų, vandens, cheminių medžiagų ar kvapų.
- Tepalas žaizdoms. Gali prireikti, jeigu būtų plyšimų ar kirpimų. Apsiprausti puikiai tiks intymios higienos prausimosi putos.
- Mikroklizma. Jeigu tikrai reikia dažniausiai padaro ligoninėje nemokamai.
Higienos priemonės:
- Didelis rankšluostis ir mažas rankšluostis veidui.
- Dantų pasta ir dantų šepetėlis.
- Muilas, prausiklis arba dušo želė.
- Šampūnas, plaukų kondicionierius. Jei plaunate galvą kasdien, o ligoninėje būsite ilgiau, šampūno tikrai prireiks. Įsipilkite į mažus kelioninius buteliukus.
- Plaukų šepetys, plaukų džiovintuvas.
- Dezodorantas. Jeigu naudosite dezodorantą, naudokite bekvapį. Kai kurie kūdikiai net atstumia krūtį, kai mama būna pasikvėpinusi.
- Segtukas plaukams. Tikrai pravers, jeigu plaukai yra ilgesni.
- Higieniniai įklotai po gimdymo. Įsigykite įklotus, skirtus naudoti po gimdymo. Pradžiai įsigykite trijų skirtingų dydžių po 3-5 vnt. Paketų poreikis po gimdymo būna skirtingas, tad jei neužteks, galėsite nusipirkti vėliau.
- Higieniniai įklotai arba kasdieniai įklotukai. Praėjus keletui dienų po gimdymo jeigu išskyros bus negausios specialius įklotus galėsite pakeisti paprastais.
- Higieniniai patiesaliukai. Kai kuriose ligoninėse duoda reikiamą kiekį, tad jeigu nepanaudosite prevers vėliau vystant kūdikį. Galite įsidėti 5-6 vnt.
- Ausų kamštukai. Jeigu gulėsite palatoje ne viena ir esate jautri garsams, sunkiai užmiegate, tuomet galite turėti ausų kamštukus.
- Popieriniai rankšluoščiai, vienkartinės nosinaitės.
- Lūpų balzamas. Intensyviai kvėpuojant, lūpos gali išdžiūti ir skeldėti. Lansinoh lanolino lūpų balzamas drėkina ir sukuria raminantį barjerą, saugantį lūpas ir padedantį atkurti lūpų drėgmės pusiausvyrą. Jis yra ypač veiksmingas labai sausoms, suskilinėjusioms lūpoms.
- Veido kremas.
- Veidrodėlis.
- Drėgnos bekvapės servetėlės. Bus patogu nusivalyti prakaitą, rankas.
- Drėgnos servetėlės ir kitos priemonės intymiai higienai. Pirmenybę teikite apsiplovimui. Puikus priedas bus intymios higienos prausimosi putos arba LANSINOH ekologiškas intymios higienos purškalas po gimdymo.
- Vatos tamponai. Tinka nusivalyti veidą, rankas. Puikiai tiks vatos pagalvėlės arba ekologiški vatos kamuoliukai.
- Vatos pagaliukai.
- Įklotai į liemenėlę. Jeigu turite tik vieną žindymo liemenėlę, įklotukų būtinai įsidėkite.
- Pientraukis. Pirmosiomis dienomis pieno būna nedaug, tad paprastai pientraukio neprireikia.
- Asmeninės smulkmenos. Tokios kaip akiniai, akinių dėklas, servetėlės stiklams valyti, lęšiai, lęšių tirpalas ar kitos jūsų naudojamos priemonės. Tokie dalykai dažnai pasimiršta.
Maistas ir gėrimai:
- Mineralinis vanduo. Geriausia negazuotas. Turėkite bent litrą.
- Lengvi užkandžiai. Paprastai gimdant valgyti nesinori, tad tikrai pakaks, jei įsidėsite bananą, obuolį, šokolado plytelę ar javainį. Daugiau užkandžių verta įsidėti tuo atveju, jeigu nebus kam jūsų lankyti.
- Gimdymui skirta vaistažolių arbata (geriausia termose).
- Stalo įrankiai, puodelis. Gali prireikti savo.
Laisvam laikui praleisti:
- Mobilus telefonas ir kroviklis.
- Fotoaparatas ir baterijos arba pakrovėjas. Nėra būtina, nes nuotraukas galite padaryti ir telefonu.
- MP3 grotuvas. Užtenka turėti ir ausines telefonui.
- Žurnalas arba knyga.
- Rašiklis.
- Užrašų knygelė. Galėsite užsirašyti pirmuosius įspūdžius, pasižymėti maitinimo valandas, gydytojo patarimus.
Gimdymui:
- Didelis gimnastikos kamuolys. Kai kurioms palengvina sąrėmių skausmus. Dažniausiai visos priemonės būna gimdykloje.
- Streso kamuoliukas. Guminis kamuoliukas, kurį galima suspausti, kai skausmas tampa nepakeliamas.
- Žvakės, smilkalai, muzika ir kita (pagal asmeninį poreikį).
Naujagimiui:
- Sauskelnės naujagimiui. Prireiks visos pakuotės.
- Drėgnos servetėlės. Ne visi pediatrai pataria jas naudoti pirmosiomis dienomis, tad spręskite jūs. Pirmenybę teikite apiplovimui.
- Neperšlampami vienkartiniai paklotėliai pervystymui. Reikėtų 5 vnt.
- Flaneliniai vystiklai. Dažniausiai jie būna nereikalingi, tačiau kai kuriose ligoninėse jų prireikia, kad galėtumėte patiesti ant vystymo stalo. Tam galite naudoti ir vienkartinius neperšlampamus paklotus.
- Marlės skiautės. Būtinai turėkite bent 3 vidutinio dydžio (50x50cm) marlės skiautes. Jau nuo pirmų maitinimų kūdikiai šiek tiek atpila pieno, tad turėsite ką patiesti sau ant peties nešiodami vaikutį, kad atsirūgtų. Marliuko taip pat reikės patiesti po galvyte, kai paguldysite ant šono.
- Rankšluostis. Ligoninėje mažylio nemaudysite ir šluostymui užteks palučių ar marlės. Rankšluosčio prireiks, jei ligoninėje užtruksite ilgiau.
- Vilnonės kojinės. Jos masažuoja pėdutes ir gerina kraujotaką.
- Šliaužtinukai. Šliaužtinukų reikės išvykstant.
- Siaustinukai. Dviejų tikrai užtektų, bet tokiu atveju patogiau ir praktiškiau rinktis smėlinukus.
- Smėlinukai. Smėlinukas yra žymiai geresnė alternatyva siaustinukams. Naujagimiams skirti smėlinukai yra su pailgintomis rankovėmis (pirštinaitėmis). Jie yra susiaučiami ir susagstomi priekyje bei tarp kojyčių. Reikės 2 vienetų.
- Drabužėliai parsivežti namo. Priklauso nuo sezono. Svarbu rinktis tokius, su kuriais lengvai galėtumėte paguldyti mažylį automobilinėje kėdutėje, kojytės turėtų būti atskiros.
- Kepurytės (plona ir storesnė). Plona kepurytė turi būti su išorinėmis siūlėmis. Šiltos reikės, jei lauke bus šalta.
- Čiulptukai. Tai yra tėvų sprendimas, ar auginti vaiką su čiulptuku, ar be jo. Vieni mažyliai nurimsta tik su čiulptuku, o kiti jo net neima į burną. Taigi, tai labai individualu.
- Termometras. Ligoninėje jo greičiausiai neprireiks.
- Automobilinė kėdutė. Saugiausia vaiką parsivežti specialioje kėdutėje. Įstatykite ją automobilyje likus kelioms savaitėms iki gimdymo.
- Miegmaišis. Jo viršuje yra susegamos petnešos, o kojytės paslėptos miegmaišyje, todėl miegodamas kūdikis nenusispardo užkloto ir nesušąla. Miegmaišis taip pat yra labai patogus žindant, ypač naktį, kad nepabustų ir nesušaltų.
- Vokelis. Galima naudoti užklotą.
- Užklotas. Jo tikrai prireiks ir šaltuoju metų laiku ir vasarą.
Tėčiui:
- Kambarinės šlepetės.
- Speciali apranga į gimdyklą. Paprastai duoda ligoninė.
- Priemonės laiko praleidimui. Tai gali būti knyga ar žurnalas. Jeigu prireiks nusipirksite ką nors artimiausioje parduotuvėje.
- Piniginė. Galite prireikti papildomų reikmenų, nes viską iš anksto numatyti sunku.
- Informacija. Iš anksto išsiaiškinkite, kur yra priėmimo skyrius, kaip į jį galite patekti naktį, kurioje vietoje artimiausia automobilių aikštelė, vaistinė, bankomatas. Rekomenduojama lankyti pasirengimo gimdymui kursus, kurių metu sužinosite, kaip vyksta gimdymo procesas, kaip elgtis ir taip galėsite padėti gimdyvei.
Išvardinau kuo reikėtų pasirūpinti keliaujant į gimdymo namus, o kokius pačius būtiniausius daiktus reikia turėti namuose, kai sugrįšite iš ligoninės rasite straipsnyje "Kūdikio kraitelis".
Palikti komentarą