Kūdikio ramaus miego paslaptys

Paskelbta darirdar 2017.10.17 0 Komentaras VAIKAI,

Jei mažylio miegas neramus, tikriausiai dar neišbandėte Munchkin migduko – nešiojamo Shhh... garso aparato!

 

Yra toks tėvelių posakis, kad labiausiai jie savo atžalą myli tuomet, kai ji miega. Tačiau, bent jau pirmuosius tris mėnesius, neverta tikėtis, kad vaikelis daug, ilgai ir ramiai miegos. Paprastai mažiausiųjų miegas būna negilus, jie dažnai ir netikėtai nubunda, taip neišsimiegodami patys ir neleisdami to padaryti savo tėveliams.

 

Geriausi tėvelių atradimai

 

Tikriausiai jau žinote, kad norėdami išvengti dažno kėlimosi naktį, prieš guldydami mažylį į lovą, turite jį pamaitinti, kambaryje vengti ryškios šviesos. Kas dar gali padėti?

 

Akių kontaktas

 

Migdant kūdikį jo reikėtų vengti. Anot kūdikių priežiūros specialistų, gilus mamos žvilgsnis vaikutį veikia tarsi puodelis kavos – yra ištirta, kad netgi jo širdelė ima plakti dažniau. Nenuostabu, kad tuomet kūdikis išsibudina.

 

Temperatūra

 

Ne paslaptis, kad suaugusieji geriau išsimiega vėsesniame kambaryje. Tai taip pat gerai veikia ir Jūsų mažylio miegą, todėl nepersistenkite su šildymu ar itin šiltais miego drabužėliais.

 

Šviesa

 

Tai vienas iš svarbiausių faktorių migdant mažylį. Kaip ir suaugusieji, taip ir mažieji turi savo paros ritmą. Todėl, vos namuose tampa tamsu, neskubėkite įjungti ryškių šviesų. Net jei dar neketinate migdyti vaikučio, būdamas jaukioje, blausesnėje šviesoje jis nurims, pasirengs nakties miegui. Kad paros miego ritmas sėkmingai nusistovėtų, dieną namuose turėtų būti šviesu.

 

Triukšmas

 

Netiesa, kad migdant kūdikį aplink turi tvyroti spengianti tyla. Vaikutis dar būdamas mamos pilve nuolat girdėdavo pačius įvairiausius garsus, todėl ir dabar jam daug labiau įprasta ir raminanti yra natūrali aplinka. Tokiai aplinkai sukurti puikiai tinka specialūs baltojo triukšmo prietaisai - migdukai arba paprasti buities daiktai, pavyzdžiui, įjungta indaplovė, skleidžianti monotonišką triukšmą.

 

Maitinimas

 

Artėjant vakarui ir pamažu ruošiantis nakties miegui, patariama mažinti intervalus tarp maitinimų. Pavyzdžiui, jei įprastai maitinate mažylį kas tris valandas, nuo 17 val. maitinkite jį kas dvi valandas. Taip kūdikis greičiau taps sotus, lengviau užmigs ir išmiegos ilgiau.

 

Kvėpavimas

 

Rami mama – ramus vaikas. Migdydami kūdikį ir kelias valandas prieš tai stenkitės išlaikyti ramybę, stebėkite savo kvėpavimą laikydami kūdikį ant rankų: ramus kvėpavimas kūdikiui siunčia signalą nurimti.

 

Geriausi prietaisai

 

Visas pastangas užtikrinti ramų ir ilgą kūdikio miegą galima papildyti įvairiais žaismingais ir praktiškais šiuolaikiškais prietaisais, kurie mažylį ramina specialiais garsais, šviesomis, medžiagomis.

 

Baltasis triukšmas

 

Baltojo triukšmo prietaisai – dūzgia kaip plaukų džiovintuvai. Taip yra todėl, kad baltasis triukšmas primena kūdikiams garsą, kurį jie girdėjo savo mamytės pilvelyje. Jis padeda jiems nurimti ir ramiai užmigti. Munchkin aparatas skleidžia 3 skirtingų tipų garsus – shhh garsą, širdies plakimo garsą ir baltąjį triukšmą. Šie garsai padeda geriau prisitaikyti prie kūdikio poreikių. Psichologo nuomone, idėja įrašyti baltąjį triukšmą iš tikrųjų yra puiki, nes svarbiausias dalykas, ko reikia naujagimiams ir kūdikiams, yra saugumas ir ramybė, o baltasis triukšmas padeda jiems ramiai užmigti.

 

Apšvietimas

 

Ramiam mažylio miegui labai svarbus tinkamas apšvietimas.

LINDAM naktinę lemputę pelėdą galima naudoti nuo gimimo. Švieselė lengvai apšvies kambarį, matysite mažylį ir nepažadinsite šalia miegančio. Švieselė suteiks jaukumą, o vaikui padės lengviau užmigti. Vaikučiui einant naktį labai patogu pasiimti lemputę kartu ir pasišviesti.

FISHER PRICE šviečianti ir skleidžianti garsus PELĖDA taip pat skirta mažyliams nuo gimimo. Tai šiltų spalvų miela pelėda, kurios pėdutės - kramtukai. Paspaudus pilvuką groja raminanti muzika, sklinda pelėdos garsai ir šviečia švelni šviesa. Žaislas vysto vaiko akyčių ir rankyčių koordinaciją.

 

Muzikiniai migdukai

 

LAMAZE naktinė lemputė - migdukas Pelėda padės vaikučiui nurimti ir užmigti. Ryškių spalvų minkšti ir kokybiški audiniai traukia akį, naktį migdukas šviečia raminančia šviesa.

 

Jei mažylio miegas neramus, tikriausiai dar neišbandėte straipsnyje paminėtų priemonių, tad siūlome išsirinkti Jums tinkamiausią.

Palikti komentarą