Kūdikio kraitelis

Paskelbta darirdar 2020.11.23 0 Komentaras VAIKAI,

Kūdikio kraitelis.

 

Nors pagunda pirkti mažučius rūbelius ir apsirūpinti jais metams į priekį gali būti didelė, pasielgsite protingiau, jei pradžiai susipirksite tik pačius būtiniausius daiktus. Vaikutis auga labai greitai, tad gali būti ir taip, kad kai kurių rūbelių net nespėsit pamatuoti. Atsiminkite, kad jei tik prireiks, garderobą visuomet galėsite papildyti. Taigi, pataupykite pinigėlius ugdymui skirtiems žaislams, knygelėms, būreliams ar mokyklėlėms (laikas netruks prabėgti!). Sąraše pateikiami tikrai reikalingi ir „antro būtinumo“ daiktai. Visi kiti dalykai yra daugiau prabangos reikalas, ir tai jau judviejų noro ir galimybių reikalas, pirkti juos ar ne.

 

Drabužiai (56-62 dydžio) ir avalynė.

Kepurėlės 2-3 vnt.

Natūralaus pluošto, su išorinėmis siūlėmis.
Būtina

Smėlinukai ilgomis ir/ ar trumpomis rankovėmis 4 vnt.

Būtina. Kokie smėlinukai pravers – ilgom ar trumpom – rankovėm, priklauso nuo sezono (žiemą smėlinukų trumpomis rankovėmis tikrai neprireiks). Galima iškart pirkti didesnius nei 56 dydžio, geriau atsegamus nei velkamus per galvą. Kad mažylis nenusidraskytų, pravers smėlinukai su pailgintomis rankovėmis ("pirštinėmis"). Beje, turėk omeny, kad skalbiant medvilniniai rūbeliai šiek tiek susitraukia, tad tikrai verta pirkti bent šiek tiek didesnio dydžio drabužėlius.
Būtina

Šliaužtinukai 4 vnt.

Tikrai nepirk daugiau, naujagimiai neišsitepa, ir pamainai užteks turėti 1-2  (jei kartais suterliotų atsirūgdamas ar panašiai).

Būtina

Kojinėlės 4 vnt.

Medvilninės. Šaltuoju sezonu pravers pora vilnonių kojinėlių.
Būtina

Vokelis

Nors kurį laiką galėsi jį naudoti kaip antklodėlę ar dekį.
Nebūtina

Miegmaišis

Nebūtinas, bet tikrai labai patogus daiktas. Jo viršus yra lyg liemenė, o kojytės šiltai paslėptos „maiše“. Todėl miegodamas kūdikis nenusispardo užkloto ir nesušąla, taip pat jis labai patogus žindant (ypač naktį).
Nebūtina

Marškinėliai 3 vnt.

Nebent nori turėti kokių puošnesnių apvilkti ant viršaus, bet tokiu atveju puikiai tinka ir plonas megztukas (priklauso nuo sezono).
Nebūtina

Kelnytės

Viena vilnonių kelnių pora ir dvejos medvilninės. Vilnonių vasarą gali ir neprireikti.
Pravers

Seilinukai

Naujagimių seilinukai yra mažesni, tad kai mažylis pradės valgyti tikrą maistą jie jau nebetiks. Dabar vietoj seilinuko gali drąsiai naudoti marliuką.

Nebūtina

Pirštinėlės 2 vnt.

Geriau turėk smėlinukus su prailgintomis rankovėmis („pirštinėmis") ar didesnio dydžio marškinėlius.
Nebūtina

Pižamytės 2 vnt.

Kai kurie tėvai mano, kad pižama būtina, tačiau naujagimis iš esmės tik miega ir valgo, taigi vargu ar verta skirstyti drabužius į „dieninius“ ir „naktinius“.
Nebūtina

Minkšti batukai

Tiksliau nereikalinga. Naujagimiui batų nereikia, tad jų gali prireikti tik jei norite papuošti mažylį kokia ypatinga proga.
Nebūtina

Apatiniai marškinėliai trumpomis rankovėmis 3 vnt.

Priklauso nuo sezono, žiemą apskritai jų nereikia. Galima pakeisti smėlinukais. Nebent bus labai karšta vasara ir savo naujagimį laikysi vienais plonyčiais marškinėliais.

Nebūtina

Apatiniai marškinėliai ilgomis rankovėmis 3 vnt.

Galima pakeisti smėlinukais.
Nebūtina

 

Vaiko kambarys.

Lopšys su čiužiniu

Lopšį tavo mažylis išaugs greičiau nei per pusmetį, taigi vargu ar verta investuoti.
Nebūtina

Lovytė su čiužiniu

Tavo mažylis šioje lovytėje gali miegoti iki 3-4 metų. Būtų gerai, kad kilnotųsi lovytės dugnas ir nusileistų bei pasikeltų kraštai.
Būtina

Patalynės komplektai 2-3 vnt.

Paklodė, užvalkaliukai.
Būtina

Šilta antklodė

Nebūtina, nebent bus labai šalta žiema, o jūsų namai menkai šildomi. Kaip alternatyva galėtų būti miegmaišis ir plona antklodė.
Nebūtina
Plona antklodėBūtina

Vystymo stalas

Tai nėra būtinas daiktas, tačiau taip bus daug patogiau ir praktiškiau, nes sauskelnes keisti reikės kas 2-4 valandas ir neturėdama paruoštos vietos vystymui, kaskart gaiši laiką. Taip pat tiks komoda su vystymo stalu ant viršaus – tai praktiškas baldas, nes ne tik turėsi po ranka visus pervystymui reikalingus daiktus, bet ir turėsi kur sudėti vaikučio rūbelius. Kai mažylis nebenešios sauskelnių, vystymo stalą bus galima nuimti, o komodą galėsi naudoti ir toliau.
Nebūtina

Vystyklai arba vienkartiniai neperšlampami patiesaliukai 4 vnt.

Būtina Flanelinių arba medvilninių vystyklų prireiks patiesti pervystant. Alternatyva vystyklams gali būti vienkartiniai patiesaliukai.
Būtina

Gultukai ar linguojančios kėdutės

Nebūtina, bet labai patogu. Tai namams skirta minkšta kėdutė – gultukas. Dirbdama buities darbus galėsi kūdikį saugiai laikyti šalia savęs ir su juo bendrauti.
Nebūtina

Vežimėlis

Jei taupot pinigus, verta pagalvoti apie naudotą vežimėlį arba iš kart apie sportinį vežimėlį, tik tokį kuris iš sėdimos pozicijos visiškai išsitiesia į gulimą. Tik tokiu atveju, pirmam pusmečiui tau reikės dar ir sauskelnių krepšio.
Būtina

Automobilinė kėdutė

Būtina 0+ arba 0-1 grupės. 
Būtina

Miegmaišis, pritaikytas automobilio kėdutei

Nebūtina, bet labai patogus šaltuoju sezonu, jei naudoji automobilio kėdutę. Didžiausias šio miegmaišio privalumas – nereikia vaiko daug prirengti. Tuomet, pavyzdžiui, atėjusį prekybos centrą, reikia tik prasegti miegmaišį ir mažylis nebekaista. Tai labai patogu, nes be reikalo nežadinsi snaudžiančio mažylio (būtent taip dažniausiai nutinka nurengiant žieminius rūbelius). Šis miegmaišis taip pat tinka ir guldant vaiką į vežimėlį.
Nebūtina

 

Maitinimui.

Čiulptukas

Visų pirma tai – tėvų sprendimas, ar auginti vaiką su čiulptuku, ar be jo. Tačiau tai priklauso ir nuo mažylio: būna, kad mažylis nurimsta tik su čiulptuku, kiti jo net neima į burną.
Nebūtina

Buteliukai 3-4 vnt.

Tiek reikės, kad spėtum juos išplauti ir sterilizuoti. Jei maitinsi krūtimi, pirmojo buteliuko gali prireikti tik kai vaikui sueis 6 mėnesiai.
Nebūtina

Žindukai ant buteliukų 3-4 vnt.

Tokia pati situacija, kaip ir su buteliukais.
Nebūtina

Marlės palutės 10 vnt.

Dabar bus reikalingi kaip apsauga atpilant, vėliau labai pravers jei paaugęs mažylis sirgs sloga.
Būtina

Tepalas speneliams

Būtina, bent jau pirmuosius mėnesius. Vėliau, kai mažylis išmoks teisingai žįsti, o tavo speneliai apsipras su šia pareiga, jo nebereiks.
Būtina

Mažas šviežias kopūstas šaldytuve :)

Bet tikrai pravers, jei kartais mažylis gerai neištrauks pieno ir tavo krūtys pradės kaisti. Dėk nuplikytą kopūsto lapą ant skaudamos ir medumi pateptos vietos ir palaikyk kiek galima ilgiau (tik nedenk spenelio!). Jokiu būdu nepraleisk maitinimo iš tos krūties, kad ir koks skausmingas tuo momentu jis būtų.
Nebūtina

Žindymo pagalvė

Nebūtina, bet labai patogu. Tai tokia didelės pasagos formos pagalvė, kurią žindydama apsijuosi apie liemenį ir vieną jos galą pasikiši po ranka, laikančia kūdikį.
Nebūtina

 

Higienos priemonės.

Vonelė

Būtina, įprastai būna 79x40x29 cm dydžio, bet pirkite iškart šiek tiek didesnę, nes tokią tavo mažylis greit išaugs.
Būtina

Vonios termometras

Reikalingas pamatuoti, ar tinkama vandens temperatūra. Paprastai jo reikia nepatyrusiems tėveliams, ir kiek įgudę vandens temperatūrą tėveliai „matuoja“ įkišę savo alkūnę (jei nejaučiate šilumos ar šalčio, reiškia vaikutį tokiame vandenyje galima maudyti).
Būtina

Kempinė (geriau natūralaus pluošto)

Su kempinėle švelniai ir lengvai apiplausi, nors dažnai mamos išsiverčia ir be jos.
Nebūtina

Žirklutės nagučiams (specialios)

Skiriasi nuo paprastų mažų - manikiūrinių žirklučių tuo, kad turi bukus galus, taigi jei kerpant nagučius mažylis netyčia suspurdės, nesužeisi jo.
Būtina

Nosies aspiratorius

Nebūtina, bet praverčia. Tai tokia nedidelė į klizmutę panaši pompa nosies gleivėms pašalinti. Vaikas pats nosį išsipūsti sugebės tik būdamas maždaug 2 metų, tad jei gleives ištrauksi, mažiukui bus lengviau kvėpuoti ir jis greičiau pasveiks.
Nebūtina

Drėgnos servetėlės

Su jomis greita ir patogu apvalyti užpakaliuką, tad keisdama sauskelnes užtruksi trumpiau. Tačiau jei mažylis išsituštino, geriau apiplauk jį vandeniu, o servetėles naudok tik ekstra atveju (pavyzdžiui išvykoje). Šios servetėlės taip pat praverčia, kai mažylis išsitepa ar atpila – apvalyti veiduką, rankas.
Būtina

Pataisų milteliai (talkas)

Juos naudoja tam, kad nešustų mažylis. Ir tai yra tik viena iš galimų priemonių.
Nebūtina

Sauskelnės arba vystyklai

Gali rinktis vienkartines sauskelnes arba daugkartinius skalbiamus vystyklus.
Būtina

Muiliukas arba prausiklis

Skirtas maudymui. Šiuo atveju rinkis specialų, pritaikytą kūdikiams.
Būtina

Higieniniai vatos pagaliukai

Ausims valyti tinka ir susuktos marlės galiukas. Taip, beje, yra ir žymiai saugiau – tikrai nesužeisi ausytės, jei kūdikis smarkiau krustelėtų.
Būtina

 

Vaistinėlė.

Kremas nuo iššutimų

Jį naudosi tik tuomet, kai mažylis pašus ir odelė paraus. Kita alternatyva - talkas. Žiūrėk, kas tau labiau priimtina ir ką geriau toleruoja tavo mažylis
Būtina

Spiritas ir kalio permanganato tirpalas bambutei

Pasiklausk ligoninėj iš anksto, ką rekomenduoja naudoti bambutės priežiūrai.
Būtina

Termometras

Patogiausi termometrai, matuojantys temperatūrą ausyje, taip pat distanciniai termometrai (nors ir labai brangūs).
Būtina

Lašiukai nuo pilvo pūtimo

Nesibaimink, jie kūdikiui nekenkia, o skausmus tikrai palengvina.
Nebūtina

 

Kita.

Skalbimo priemonės

Geriau skalbti hipoalerginiais skalbikliais.
Būtina

Žaislai

Jų nepirk, vistiek lankytojai ateis su dovanom.
Nebūtina
„Žalias lapas“ (speciali forma – sutikimas surinkti savo kūdikio virkštelės kraują ir atlikti tyrimus). Daugiau informacijos: www.klb.ltNebūtina

Palikti komentarą